Wednesday, July 07, 2010

اخبار روز از افغانستان و جهان


از سایر رسانه ها:تماس 'قاتل سربازان' بریتانیایی با بی بی سی/هلاکت هشت سرباز امریکایی در جنوب افغانستان / افزایش تلفات نیروهای بین المللی در افغانستان/عذرخواهی کرزی از قتل سه سرباز بریتانیایی/ وزير خارجه آلمان: بايد منتظر خبرهاي وحشتناكي از افغانستان باشيم/تیراندازی سرباز افغان به نیروهای ناتو/پاکستان: طالبان افغان عامل حملات تروریستی هستند /هشدار دیده بان حقوق بشر نسبت به مذاکره با طالبان/تنش لفظي فرماندهي ناتو و دولت پاكستان/روسيه آمادگي خود را براي كمك نظامي به ناتو درافغانستان اعلام كرد/ خبر روز:درخواست کرزی برای خروج اسامی فرماندهان طالبان از فهرست سیاه/پاکستان: طالبان افغان عامل حملات تروریستی هستند /بیست و دو فرد مُلکی در ولایت هلمند زخمی شده اند /يازده شبه نظامي گروه طالبان در جنوب افغانستان كشته شدند/هسپانیه برای اولین بار برنده جام جهانی فوتبال 2010 شد /مخالفت کرزی با استراتژی تازه آمریکا در افغانستان /رسوایی سارکوزی در یک پرونده مالی /'اختیارات شوراهای ولایتی افغانستان افزایش می‌یابد'/چین معدن مس عینک را در افغانستان استخراج میکند/یازده شهروند پاکستانی در شرق افغانستان کشته شدند/ملاقات "کشیده" حامد کرزی و جنرال پترییس /جاسوسان آزاد شده وارد بریتانیا و مسکو شدند /برنامه دولت افغانستان برای نشست کابل: درخواست پانزده میلیارد دلار کمک خارجی/ دستگیری افراد مظنون به تروریسم در نرو و آلمان /محمد کریم خلیلی استعفا خواهد داد؟ بقیه خبرها...
/گذشته ههشدار دیدبان اصالت افغانستان: فساد مالی بیشتر شده است /دو سرباز ناتو در جنوب افغانستان كشته شدند/وزارت دفاع آمریکا یک مرکز عملیاتی خاص در شهر مزار شریف افغانستان احداث می کند/کشته شدن حد اقل پنج عسکر افغان در جریان حملات هوائی /ژنرال فرانسوي به دليل انتقاد از آمريكا مجازات مي‌شود/دو عضو گروه شورشي حقاني در شمال افغانستان كشته شدند/تبادله جاسوسان روسی با دانشمند امریکائی زندانی در روسیه /اسپانیا به آلمان درس فوتبال داد؛قهرمان اروپا در فینال جام جهانی


در مسکو کانگرس مهاجرین افغان شروع بکار نمود

/13.7.2010
20امروز در پایتخت روسیه کانگرس بین المللی مهاجرین افغان شروع بکار نمود. در کار گردهامایی ده ها نفر از نمایندگان
سازمان های اجتماعی افغانان از کشورهای جامعه مشترک المنافع، اروپایی و اسیایی شرکت دارند. در کار کانگرس همچنان نمایندگان جوامع افغانها در روسیه و گروپ نمایندگان پارلمان و شخصیت های علمی افغانستان نیز شرکت دارند. میخواهیم یاداوری نمائیم که جلسه اول کانگریس بین المللی در تابستان سال گذشته در مسکو به ابتکار مرکز مطالعات افغانستان معاصر و مرکز مساعدت به اتباع افغانستان برگذار گردیده بود. ابتکار گردهمایی کنونی را اتحادیه سراسری افغانهای مقیم فدراتیف روسیه بر دوش دارد

انتظار میرود که افغانها در جریان دو روز حادترین مشکلات که پناه جویان افغان در نقاط مختلف جهان با انها بر میخورند، مورد بحث قرار دهند. ولی برابلم های پناهندگان افغان یگانه مساله نیست که نمایندگان جوامع افغانان که به مسکو امده ، مورد بحث قرار خواهند داد. اختر محمد صافی رئیس اتحادیه سراسری افغانهای مقیم روسیه، منجمله، در سخنرانی افتتاحیه خود بر یک سلسله مسایل مهم جیوپولیتیکی و تاریخی تماس گرفت. او یاداوری نمود که افغانستان در گذشته بارها قربانی موقعیت جیوپولیتکی خود گردیده است. در جریان جلسه امروزی در باره تاسیس ارگان دایمی " کانگرس بین المللی مهاجرین افغان" فیصله بعمل امد، اساسنامه و ترکیب اداره این سازمان تصویب گردید. طوریکه انتظار میرود در پایان گردهمایی اعلامیه تصویب خواهد شد.
----------------------------------------------------------------------
اوباما: سیاست‌های اتحادیه اروپا ترکیه را از غرب رویگردان می‌کند

آفتاب: روزنامه ترکیه‌ای «صباح» نوشت که باراک اوباما با انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا در برابر ترکیه اعلام کرد که عدم تمایل بروکسل برای اعطای موقعیت عضو کامل اتحادیه اروپا می‌تواند ملت ترکیه را به جهات دیگر متمایل کند. «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا از سیاست‌های اتحادیه اروپا در قبال ترکیه انتقاد کرد. به گزارش خبرگزاری ترندنیوز، روزنامه ترکیه‌ای «صباح» به نقل از یک نشریه ایتالیایی نوشت: «باراک اوباما با انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا در برابر ترکیه اعلام کرد که عدم تمایل بروکسل برای اعطای موقعیت عضو کامل اتحادیه اروپا می‌تواند ملت ترکیه را به جهات دیگر متمایل کند.» باراک اوباما اعلام کرده که به اعتقاد وی رای منفی ترکیه در سازمان ملل متحد علیه تحریم‌های ضد ایرانی هم اتحادیه اروپا و هم آمریکا را نگران کرده و خطر از دست دادن ترکیه برای جهان غرب را وارد دستور کار می‌کند. بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی، ترکیه را کشوری نامیده که همواره پلی میان شرق و غرب بوده و بار دیگر دکترین خود را در این‌باره تکرار کرد که این کشور می‌تواند مدل ویژه توسعه و شکوفایی برای کشورهای اسلامی باشد، پیش از هر چیز کشورهای اسلامی خاورمیانه. باراک اوباما تاکید کرد: «به همین دلیل است که ما برقراری ارتباطات مستحکیم با آنکارا را مهم شمرده و معتقدیم که جذب ترکیه به اتحادیه اروپا گامی عاقلانه در این راه است.» طبق این گزارش، اوباما همچنین تلاش‌های ترکیه برای میانجی‌گری در حل مسئله هسته‌ای ایران را «تجربه‌ای تلخ» نامیده است.
--------------------------------------------------------------------------------

افشای سخنان محرمانه جانشین پترائوس: کشتن افغان‏ها مفرح است
کد خبر : 11413 ساعت خبر: `12:21 تاريخ خبر: 1389/4/21
متن مطلب
اردوی آمريكا در شرايط بحران فعلي دچار دردسر تازه‏اي شده است كه سبب اين دردسر سخنان چندي پيش جانشين جنرال پترائوس است، وي قبلا كشتار مردم افغانستان را يك تفريح خوانده بود. روزنامه ایندیپندنت در شماره امروز خود که در اینترنت انتشار یافت نوشت: اردوی امریکا هنوز از شوک ناشی از برکناری جنرال استنلی مک کریستال قومندان ارشد آن کشور در افغانستان خلاص نشده است که با مشکلات تازه‏ای بر سر افشاگری‏های جنجالی‏ای درباره اظهارات یک قومندان ارشد دیگر که تیراندازی به مردم را در افغانستان تفریح توصیف کرده بود،‌ مواجه شده است.فیلم ویدئویی اظهارات جنرال جیمز ماتیس در زمانی در سراسر کشورهای اسلامی منتشر شد که امریکا و متحدان غربی‏اش در زمان نگران کننده‏ای در افغانستان به سر می‏برند.جنرال ماتیس جانشین جنرال دیوید پترائوس به عنوان رئیس قومنداني مرکزی امریکا معرفی شده است. وی حمله نظامی جنجالی امریکا به شهر فلوجه عراق را در سال 2004 هدایت کرد.جنرال ماتیس در سمیناری در سال 2005 گفته بود، «واقعا جنگیدن خیلی لذت دارد؛ در افغانستان ظاهرا هیچ انسانیتی باقی نمانده است. بنابراین تیراندازی به این مردم بسیار مفرح است.»
------------------------------------------------------------------------
موشک هندی PSLV، 5 ماهواره را با موفقیت به مدار زمین رساند
11:49
1389 / 04 / 21
دهلی نو،21 تیر، خبرگزاری«ریا نووستی»/ زور دوشنبه موشک هندی PSLV ، 5 ماهواره از کشور های گوناگون را با موفقیت به مدار زمین رساند. این مطلب را "رادخاکریشنان"رئیس سازمان پژوهش های فضایی هند به روزنامه نگاران اعلام کرد.
او گفت:"پرواز PSLV بسیار خوب انجام شد. این 6 ـ مین پرتاب موفق پیاپی PSLV است. این موشک 5 ماهواره را به مدار زمین رساند: Cartosat، STUDSAT ، ماهواره ساخته شده توسط 35 دانشجو از 7 کالج هند و دو ماهواره کوچک ـ یکی از کانادا و دیگری از سوئیس."
گروهبندی هندی ماهواره های شناسایی زمین از راه دور، بزرگترین گروهبندی از این نوع در جهان است. در حال حاضر این گروهبندی مرکب از 9 ماهواره در حال کار است:
IRS-P4 (OCEANSAT-1) ، TES ، RESOURCESAT-1 ، CARTOSAT-1، CARTOSAT-2، CARTOSAT-2A، IMS-1، RISAT-2و OCEANSAT-2.
----------------------------------------------------------------

پیام امرالله صالح: بيائيد طرح بسيج ملي را بريزيم
شنبه ، 19 سرطان/تیر 1389 ، 01:27

امرالله صالح
يكي از سوالات كليدي كه از من پرسيده مي شود اين است كه دقيقا چرا حكومت را ترك كردم و حالا دنبال چه هدفي هستم. ميخواهم به اين سوال ها بسيار پاسخ كوتاه و مختصر ارايه نمايم.
من برخاسته از متن توده ها و مربوط به پايگاه عقيده و تفكري مي شوم كه اساس آنرا آزادي خواهي تشكيل ميدهد و بخاطر نيل به اين هدف همه ميدانيم كه ملت ما قرباني بزرگ داده است. من با وجود مملو از عشق و احساس خود را وقف مبارزه عليه دشمنان وطن و تحكيم هويت ملي اين كشور ساخته بودم تا هنگامي كه به من گفته شد طالبان دشمن نيستند و ما بايد با پاكستان سازش نمائیم. من بار ها و بارها تلاش نمودم از داخل نظام و با نفوذي كه داشتم بزرگان دولت را معتقد سازم كه بلي ما به صلح نياز داريم و بايد به آن نايل شويم ولي اين صلح بايد از موقف قوت و عدالت شكل گيرد. طالبان يك گروه هستند و نمايندگي از ملت افغانستان نمي كنند و اگر از سرتذرع و انعطاف بيش از حد به اينكار دست بزنيم معني اش تسليمي است. روحيه دشمن تقويت ميگردد و وضعيت نظامي به ركود مي انجامد و درس هاي تاريخ نشان داده است كه وضعيت به نفع دشمن تمام ميشود. زيرا مردمي كه در بين دولت و طالبان منحيث بي طرف قرار دارند بخاطر مصئونيت خود مجبور مي شوند تن به سازش بدهند. حالا كه ناتو و حمايت جامعه جهاني را با خود داريم نتوانيم به كشور خويش يك استقامت اساسي طرح ريزي نماييم فردا در انزوا كاري كرده نخواهيم توانست. نبايد به طالبان سرخم نمائیم.
بيائيد طرح بسيج ملي را بريزيم و از اكثريت قاطع ملت افغانستان بخاطر به انزوا كشانيدن مجدد طالبان كمك بطلبيم. بيائيد در برابر تعصب تحت پوشش مذهب كه از جانب پنجابي ها به كشور ما صادر گرديده است از پايگاه ملي گرايي به مبارزه جدي برخيزيم. حكومت را اصلاح نمائیم ملت با ماست. اما اين طرح ها كه صد ها جزئيات دارد پذيرفته نشد و بازهم به من گفته شد كه طالبان دشمن ما نيستند و برخاسته ازين خاك اند و ما نميخواهيم آنها راشكست دهيم. اين بود كه اجنداي بزرگ ملت سازي و دولت سازي كه دنيا در افغانستان داشت به سطح مذاكره و امتياز دهي به طالبان كوچك گرديد و اين روند به شدت ادامه دارد.
درين ميان دولت كنوني افغانستان با اتخاذ سياست نا شفاف تيشه به پاي خود زده و به يك فكتور گذرا تبديل گرديده است و ما يك بار ديگر مواجه هستيم به هيولاي طالبان كه فكر ميشد شكست خورده اند. حالا اساسي ترين سوال اين است كه ما در برابر طالبان چه خواهيم نمود. وقتي من از ناتو اين سوال را مي پرسم آنها ميگويند آيا در افغانستان صداي با ريشه و حركت مردمي است كه انگيزه حافظت از افغانستان هنوز داشته باشد و اگر هست كجاست.
بلي من دقيقا درين راستا گام مي گذارم. آقاي كرزي در مذاكره با طالبان از ملت افغانستان نمايندگي كرده نمي تواند. رهبري كه قلبش مضطرب باشد نمي تواند به كشورش استقامت ايجاد نمايد. هنوز فرصت ها نمرده اند. من ميخواهم با ايجاد هسته هاي هدفمند در محلات روحيه ملت ما را دوباره زنده سازم و اين فضاي ياس را كه آقاي كرزي بوجود آورده است دوباره به اميد تبديل نمايم. شايد دستاورد هاي ما كوچك باشد اما مرگ با غزت بهتر خواهد بود از تسليمي به اجنداي تاريك و انسانيت ستيز طالباني. هستند كساني كه در بند منافع كوچك شخصي و خانواده گي و در قفس خواسته هاي نفساني خويش اسير اند و نمي خواهند ملت ما را از ين طوفان عظيم كه درراه است باخبر سازند زيرا در آنصورت منافع شان در خطر قرار ميگيرد. من منافع جز از مردم و وطن خويش نداريم. با خانواده ام در افغانستان استم و خواهم ماند. طالبان منحيث يك گروه منفور و شكست خورده بخاطر سياست هاي ناشفاف دولت دوباره به يكي از برجسته ترين حركت هاي نظامي- سياسي در افغانستان تبديل شده است.
بيائید امروز در برابر آنها يك بار ديگر صف متحد بسازيم. امروز صداي ما ميتواند در دهليز هاي سازمان ملل در پايتخت هاي كشور هاي غربي و منطقه و در بين جامعه مدني طنين انداز شود. اگر امروز ما نتوانيم صداي خود را بلند سازيم فردا قربانيان يك معامله انجام شده خواهيم بود و آن وقت بلند كردن صدا از قله هاي كوه تاثير امروزي را نخواهد داشت. ما صلح ميخواهيم اما صلح باعزت. بايد طالبان به ملت افغانستان سرخم نمايند نه اينكه ملت افغانستان وادار ساخته شود كه به يك گروه دهشت افگن سرخم نمايد. محور تفكر رهبري امروز دولت را سازش با طالبان از موقف ضعف و اضطراب تشكيل ميدهد و من نميخواستم درين شرم تاريخي سهيم باشم. ترجيح دادم منحيث يك فرد برخاسته از توده ها دوباره به ريشه هاي خود برگردم كه اينكار را كردم.
بيائید درين راستا با من همصدا شويد هرتعدادي كه هستيد كوشش نماييد هسته هايتان را آگاهتر سازيد به تعداد خويش بافزاييد و از من بحيث حنجره خويش بخاطر انعكاس درد ها و خواسته هاي برحق خويش استفاده كنيد. من شكي ندارم كه با مبارزه هدفمند ما يك بار ديگر اميد بوجود خواهد آورد و ازين سردرگمي ملت خويش را نجات خواهيم داد. ما يك بار ديگر با اتكاء به اسلام و هويت ملي تفكر و انديشه ايجاد خواهيم كرد و فورمول باطل توسل به قوم گرايي را از بين خواهيم برد. امروز انسانهاي بي انديشه ملت افغانستان را از جغرافياي معنويت و انديشه بيرون ساخته و هويت اين ملت را تا استخوان آن صدمه زده اند به يقين با بلند كردن اين صدا ما نه تنها برميگرديم به جغرافياي معنوي بلكه هويت ملي كشور خويش را اعاده خواهيم كرد.
--------------------------------------------------------
حزب اسلامی مخفیگاه های طالبان را نشان می‌دهد
جمعه 18 اسد 1389 ساعت
21:49 روزنامه 8صبح
مقام های دولتی می‌گویند، حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، در شمال کشور، اطلاعات استخباراتی را درباره مخفیگاه های طالبان در اختیار نهادهای امنیتی قرار می دهد.خبرگزاری رویترز به نقل از جنرال مراد علی مراد، قوماندان قول 209 شاهین مربوط به نیروهای اردوی ملی در شمال کشور گزارش داده و افزود این موضوع از سوی یک مقام نظامی محلی دیگر نیز تایید شده است.آقای مراد به خبرگزاری رویترز گفته است در ولایت های کندز و بغلان افراد وابسته به حزب اسلامی اطلاعات استخباراتی را درباره عملیات و مخفیگاه های طالبان، در اختیار نیروهای امنیتی می‌گذارند.جنرال مراد می گوید، این اطلاعات موثر بوده و به نیروهای امنیتی کمک کرده است تا آنانی که امنیت را مختل می سازند، از بین ببرند.همچنین یک مقام بلند پایه حکومتی در شمال کشور، اظهارات جنرال مراد را تایید کرده است. این مقام که از افشای نامش خود داری کرده به رویترز گفته است که در بدل دریافت این اطلاعات، به اعضای حزب اسلامی پول پرداخته می شود. حزب اسلامی در پهلوی طالبان و شبکه حقانی، گروهی است که ضد نیروهای امنیتی داخلی و خارجی در مناطق مختلف افغانستان می جنگد. این گروه بیشتر در مناطق شرقی و شمالی کشور فعالیت دارد. به اساس گزارش‌ها، اخیرا میان طرفداران حزب اسلامی و طالبان در شمال کشور برخوردی نیز رخ داده است که این عمل نشانه ی بروز اختلافات میان دو گروه پنداشته می شود.
------------------------------------------------------------

تیموشنکو: روسیه اوکراین را جذب می کند
15:01
1389 / 04 / 18
کییف، 18 تیر، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر اسبق اوکراین و رهبر اپوزیسیون این کشور معتقد است که روسیه به تدریج اوکراین را جذب می کند و این مسئله ممکن است به از دست رفتن حاکمیت اوکراین منجر شود. وی این مطلب را روز جمعه در مصاحبه ای بخش اوکراینی "بی بی سی" اعلام کرد.
تیموشنکو گفت: "امروز ما شاهد جذب مرحله ای و تدریجی اوکراین هستیم و این مسئله از نظر من پیامد هایی برای کشور خواهد داشت که به مسائل حاکمیت سیاسی آن مربوط می شود. من امیدواریم که صحبت های من سیاست بعنوان تهاجمی علیه روسیه برداشت نشود. مطلقا منظورم این نیست! حکومت جدید همکاری با روسیه را بعنوان تجارتی بزرگ بررسی می کند. و به همین خاطر چرخش زیربنایی به سمت منافع ملی روسیه و نقشه های استراتژیکی روسیه برداشته می شود. که البته همه اینها از محل منافع اوکراین صورت می پذیرد".
این در حالیست که "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه ده روز پیش در شروع دیدار با "نیکلای آزاروف" همتای اوکراینی خود بیان کرد: " سبک تعامل عملیاتی ما توسعه یافته است، ما حتی در مذاکرات تلفنی اطلاعاتی در مورد امور جاری مبادله می کنیم و ملاقات های بیشتری با هم داریم. این نخستین چیزی است که نشان می دهد کیفیت روابط به شکل اساسی تغییر کرده است. این امر تنها شامل همکاری در زمینه نظامی، امنیتی- منظورم تمدید توافقنامه استقرار ناوگان دریایی سیاه روسیه- و در زمینه گاز نمی باشد، بلکه در بسیاری دیگر از زمینه ها وضعیت رو به تعدیل است".
--------------------------------------------------------------
روسیه 21 هلیکوپتر را به افغانستان می بخشد
11:33
1389 / 04 / 18
مسکو، 18 سرطان، خبرگزاری «ریا نووستی» / روسیه و ناتو به تکمیل نمودن معامله در باره صدور هلیکوپترهای جدید Ми-17 با تجیزات نظامی به نیروهای هوایی افغانستان بسیار نزدیک شده اند. قرار معلومات اولیه، روسیه به افغانستان 21 هلیکوپتر ترانسپورت نظامی که بخش از انها به نیروهای هوایی افغانستان بصورت بلا عوض بخشیده خواهند شد، صادر میکند، در این باره مجله انترنیتی "نووایا پولیتیکا" خبر داده است.
مذاکرات راجع به صدور هلیکوپترهای Ми-17 به افغانستان از اوایل سال 2010 جریان دارند. ناتو در ابتداء بر ارسال کاملاً مجانی هلیکوپترها به افغانستان پافشاری میکرد، ولی روسیه میخواست این هلیکوپترها را بفروشد. در اواخر ماه مارچ سال 2010 بین روسیه و ناتو راجع به صدور 21 فروند هلیکوپتر توافق حاصل شده که بخش از انها بصورت مجانی " به مثابه سهم روسیه در عملیات نظامی در افغانستان" داده خواهند شد. مقامات روسیه در این مورد فیصله نموده اند. طرفین در حال حاضر طرق ممکن تجهیز مکمل هلیکوپترها، بشمول تسلیحات و پرزه جات فالتو را بررسی میکنند. روسیه کار تربیه پیلوتان افغان را نیز بر دوش خواهدگرفت.
بهای یک فروند هلیکوپتر نو نوع Ми-17 را مبلغ 12 تا 15 میلیون دالر تشکیل میدهد. به این ترتیب بهای مجموعی این قرارداد به 300 میلیون دالر خواهدرسید.
پنتاگون تا به حال مبلغ 648 میلون دالر را جهت خریداری وترمیم 31 هلیکوپتر Ми-17 که نیروهای هوایی افغانستان از انها استفاده میکنند، مصرف نموده است. خریداری 10 فروند هلیکوپتر دیگر در سال 2011 در نطر می باشد و در سالهای بعدی خریداری ده ها هلیکوپتر دیگر نیز در نظر می باشد.
-------------------------------------------------------------

آماده گی ها درمورد برگزاری کنفرانس بین المللی کابل
گزارش گر: صفیه حساس - کابل
پنجشنبه, 08 جولای 2010
چهاردهمین اجلاس هیأت مشترک انسجام و هماهنگی (JCMB)، امروز درکابل برگزار گردید که هدف آن بررسی مسائل مورد بحث در کنفرانس بین المللی کابل است.
این اجلاس که در وزارت مالیه افغانستان درکابل تدویر یافت، بسیاری از اعضای کابینه افغانستان، نماینده گان کشورهای کمک کننده، نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان و همچنان سفرای شماری از کشورهای جهان اشتراک کرده بودند.
اجلاس چهاردهم هیأت مشترک انسجام و همکاری، عمدتا درمورد آماده گی هائی صحبت شد که هدف آن روی برگزاری کنفرانس بین المللی کابل به تاریخ بیست و نهم سرطان بود.
داکتر عمر زاخیل وال وزیر مالیه افغانستان و ستیفن دیمستورا، نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در پایان روز، طی نشست خبری مشترک به خبرنگاران گفتند که هیأت مشترک انسجام و هماهنگی با هدف تشخیص اولویت های افغانستان در زمینۀ جلب کمک برای بازسازی و همچنان ایجاد هماهنگی در زمینۀ مصرف کمک های بین المللی تأسیس گردیده است.
مقامات دولتی افغان گفتند که درمورد برنامه های کاری مشخصی راجع به بحث در کنفرانس کابل کارکرده اند و قرار است این برنامه های کاری که عمدتا وابسته به ادامه حمایت های بین المللی از افغانستان، مبارزه با فساد اداری و همچنان پلان پذیرفتن مسؤولیت های بیشتر امنیتی است، به وسیله ادارات مختلف دولتی افغان آماده شده است
----------------------------------------------------------------------

شهر جلال اباد افغانستان هدف شلیک راکت قرار گرفت
09:52
1389 / 04 / 17
کابل، 17 سرطان، خبرگزاری «ریا نووستی» / شهر جلال اباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، صبح روز پنجشنبه هدف شلیک راکت قرار گرفت، در این باره تلویزیون خصوصی "طلوع" خبر داده است.
قرار معلومات این تلویزیون، سه مرمی راکت در محلات مسکونی شهر منفجر شدند که به اثر ان یک نفر ملکی کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال قبل جلال اباد ارام ترین، پاکترین و زیباترین شهر افغانستان محسوب میشد. در این اواخر بصورت روز افزون در انجا انفجارت، اعمال تروریستی، شلیک راکت و حملات بر قطارهای اکمالاتی ناتو رخ میدهند.

No comments: